Кировоградская область: весенний нерестовый запрет 2021

Весенний нерестовый запрет приведён только для ознакомления с датами и правилами рыбалки в нерестовый период прошлого года.

Узнайте прогноз клёва в Кировоградской области.


НАКАЗУЮ

1. Заборонити промислове та любительське і спортивне рибальство, на період нересту риби і розмноження інших водних біоресурсів на рибогосп0дарських водних об'єктах Кіровоградської області, у такі строки:

  • на волосховищах - з 1 квітня по 9 червня включно;
  • в усіх інших річках та їх кореневих водах з 1 квітня по 20 травня включно;
  • в придаткових - з 1 квітня по 30 червня включно.

2. Вважати основними місцями нересту водних біоресурсів великих річок області зарослі вищою рослинністю або закорчовані Ділянки, стариці, заплави та прибережну рослинність:

  • заплави р. Синюха від смт. Вільшанка вниз до Червонохутірськоі ГЕС;
  • заплава р. Південний Буг від залізничного моста вниз до рятувальноїстанції м. Гайворон;
  • заплава р. Бешка нижче за течією від автомобільного мосту (шляхКіровоград-Олександрія) до греблі;
  • заплава р. Сугоклія на відстані 1 км вище від греблі в районі м.Бобринець;
  • заплава р. Інгул на південь від с. Інгульське (на відстані 2 км);
  • заплава р. Велика Вись в межах с. Кам'янка до с. Мартоноша Новомиргородського району.

З. На інших рибогосподарських водних об'єктах області нерестовищами вважати мілководні, зарослі вищою водною рослинністю або закорчовані ділянки водойм, заплави, прибережну рослинність на річках, озерах, водосховищах, штучних водних об'єктах.

4. Заборонити під час весняно-літнього нерестового періоду проведення у рибогосподарських водних об'єктах та в прибережних захисних смугах днопоглиблювальні, вибухові, бурові та сейсмологічні роботи, видобуток гравію та піщано - ракушкової суміші, а також, у відповідності до п.3.14 "Правил любительського і спортивного рибальства", пересування всіх плавучих засобів, крім суден спеціально уповноважених органів, які здійснюють охорону водних біоресурсів на ділянках, зазначених у затверджених цим Наказом Переліку нерестовищ на яких спортивний і любительський лов риби в період нересту заборонено ( за винятком установлених судових ходів, транзитного проходу, виконання робіт по встановленню бакенів і у випадках надзвичайної потреби (шторм, туман, аварія і т.п.).

5. Поінформувати обласну Держадміністрацію та оповістити через ЗМІ населення та зацікавлені підприємства, установи, організації про встановлені терміни весняно - літньої заборони на лов риби та інших водних біоресурсів.

4. У роботі керуватися Планом спільних заходів Кіровоградрибоохорони, Головного управління Національної поліції в Кіровоградській області, Управління Служби безпеки в Кіровоградській області, Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області та Державної екологічної інспекції у Кіровоградській області по охороні рибних запасів та боротьбі з браконьєрством в зоні діяльності Кіровоградрибоохорони на 2021 рік.

5. Затвердити перелік нерестовищ по Кременчуцькому та Кам'янському водосховишах (додається).

6. Дозволити спортивний і любительський лов риби в період нересту на Кам'янському та Кременчуцькому водосховищах і малих річках однією поплавковою вудкою або донною з одним гачком, спінінгом з блешнею тільки з берега в межах населених пунктів, за винятком місць масового нересту риби, згідно Переліку нерестовищ по Кам'янському та Дніпродзержинському водосховишах

7. Заборонити будь-який лов раків в водоймах, підконтрольних Управлінню охорони, використання і відтворення ВОДних біоресурсів та регулювання рибальства в Кіровоградській області:

  • в період виношування ікри та першої линьки - в терміни з 1 квітня по 30 червня 2021 року;
  • в період другої линьки - в терміни з 25 серпня по 30 вересня 2021 року.

ПЕРЕЛІК ділянок, що відводяться для спортивного і любительського лову риби на час проведення тримісячника з охорони водних біоресурсів в період нересту 2021 року.

На заборонений весняно-літній нерестовий період любительський та спортивний лов риби дозволяється тільки з берега однією поплавковою або донною вудкою (з одним гачком), або спінінгом (для блешення) на наступних ділянках, з обов'язковим дотриманням «Правил любительського і спортивного рибальства».

1. Кременчуцьке водосховище:

  • м. Світловодськськ - від пляжу "Андрушкін яр" до входу в річковий порт м. Світловодськ.
  • с. Андрусівка - район кар'єру "Бессарабія”.
  • с. Нагірне - район бази "3в'язківець”.

2. На малих та середніх річках, інших рибогосподарських водоймах.

Перелік нерестовищ по Кам'янському та Кременчуцькому водосховищах, на яких спортивний і любительський лов риби в період нересту заборонено

Кам'янське водосховище

  • 1. Плавні (правий берег) - від меж міста Світловодська до дамби озера Плоське вниз по течії - (720 га).
  • 2. Успенські плавні від траверзу порту Комсомольська вниз по течії до Дереївського кар'єру - (900 га)
  • 3. Дереївські плавні (правий берег) - від Дереївського кар'єру до риббригади ВАТ ”Станція Придніпровська". Від корінного берегу до форватора - (800 га)
  • 4. Куцеволівські плавні (правий берег) - від Куцеволівського кар'єру до 30-го буя. Від корінного берегу до форватора - (150 га).

Нерестовища нижньої частини Кременчуцького водосховища:

  • 1. Андрусівська затока (Світловодський район). Площа затоки ъ 50 га, з них мілководдя а 27 га.
  • 2. Цибульницька затока - від острова Московська гора траверзою на протилежний берег і вгору до гирла р. Цибульник.