Луганская область: весенний нерестовый запрет 2021

Весенний нерестовый запрет приведён только для ознакомления с датами и правилами рыбалки в нерестовый период прошлого года.

Узнайте прогноз клёва в Луганской области.


  • на річках - з 1 квітня до 20 травня;
  • на водосховищах, ставках - з 1 квітня до 10 червня;
  • на придаткових водоймах (озерах, старицях, притоках та ін.) - з 1 квітня до 30 червня;
  • вилов раків - з 1 квітня до 30 червня.

НАКАЗУЮ

1. Визначити термін заборони на лов (добування) в.ж.р. на період нересту риби і розмноження інших в.ж.р., у зв'язку з гідрометеорологічною обстановкою, що склалася на рибогосподарських водних об'єктах Луганської області, у такі терміни:

  • на річках - з 1 квітня до 20 травня;
  • на водосховищах, ставках - з 1 квітня до 10 червня;
  • на придаткових водоймах (озерах, старицях, притоках та ін.) - з 1 квітня до 30 червня.

2. Встановити заборону на лов (добування) раків на час виношування ними ікри, личинок та на періоди першої і другої линьок на всіх рибогосподарських водних об'єктах:

  • з 1 квітня до 30 червня.

3. Дозволити у заборонений період здійснення любительського лову риби на спеціально визначених ділянках водойм згідно з Додатком, що додається, з берега однією поплавковою або донною вудкою із одним гачком, або спінінгом, з обов'язковим дотриманням вимог Правил любительського і спортивного рибальства щодо добової норми вилову та мінімального розміру риб, інших водних біоресурсів.

4. Заборонити в нерестовий період проведення в 'рибогосподарських водних об'єктах та на прибережних захисних смугах будівельних, днопоглиблювальних, вибухових робіт, будь - яких робіт, які пов'язані з видобутком піску та гравію, а також пересування всіх плавучих засобів, крім суден спеціально уповноважених органів, яіі здійснюють охорону водних біоресурсів.

5. Оповістити населення області через засоби масової інформації щодо змісту цього наказу. Відповідальні: головні спеціалісти відділу іхтіології та регулювання рибальства та державні інспектори відділу охорони водних біоресурсів «Рибоохоронний патруль» (на своїх підконтрольних дільницях).

6. Довести до відома Луганської обласної державної адміністрації і районних державних адМіністрацій, та зацікавлених підприємств, установ, організацій про встановлення термінів весняно-літньої заборони на лов риби та інших водних біоресурсів. Відповідальні: заступник начальника Управління - начальник відділу охорони водних біоресурсів «Рибоохоронний патруль» - Краснянський А.В., державні інспектори відділу охорони водних біоресурсів «Рибоохоронний патруль» (на своїх підконтрольних дільницях).

7. Забезпечити функціонування оперативного штабу Управління на період весняне-літньої нерестової заборони на лов риби, інших водних біоресурсів. Відповідальний: заступник начальника відділу охорони водних біоресурсів «Рибоохоронний патруль» - Сикало О.В.

8. Посилити державний нагляд (контроль) за дотриманням правил використання, Охороною умов природного відтворення, порядку придбання та збуту водних біоресурсів на час весняно-літньої заборони на лов (добування) риби, інших водних біоресурсів на підконтрольній українській владі території Луганської області. Відповідальні: заступник начальника відділу охорони водних біоресурсів «Рибоохоронний патруль» - Сикало О.В., державні інспектори відділу охорони водних біоресурсів «Рибоохоронний патруЛь» (на своїх підконтрольних дільницях).

9. Систематичне вести спостереження за ходом нересту риби та своєчасно надавати у встановленому порядку відповідну аналітичну інформацію до Державного агентства рибного господарства України. Відповідальний: головний спеціаліст відділу іхтіолоґії та регулювання рибальства - Арабаджи С.Г.

10. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника начальника Управшння - начальника відділу охорони водних біоресурсів «Рибоохоронний патруль» - Краснянського А.В.

Начальник О.А.Поляков

Додаток

ПЕРЕЛІК дозволених місць щодо здійснення любительського лову риби на час весняно-літньої заборони в рибогосподарських водних об'єктах Луганської області у 2021 році

У заборонений весняно-літній нерестовий період любительський лов риби дозволяється тільки з берега однією поплавковою або донною вудкою з одним гаЧКом, або спінінгом (для блесніння) на наступних ділянках рибогосподарських водойм, з обов'язковим дотриманням пунктів 4.6 та 4.11 «Правил любительського і спортивного рибальства» щодо добової норми вилову та мінімального розміру риб, інших водних біоресурсів.

Річки

р. Сіверський Донець:
на ділянці від гирла р. Красна до автомобільного мосту між м. Новодружеськ та М. Рубіжне, по обох берегах (Кремінський р-н);
На ділянці від автомобільного мосту біля заводу «Пролетарій» м. Лисичанськ до автомобільного мосту імені В.І.Леніна м. Лисичанськ, по обох берегах.

р. Айдар:
в межах смт. Новопсков - на ділянці від автомобільного мосту с. Осинове 'до автомобільного мосту с. Ікове, по обох берегах (Новопсковський р-н);
на ділянці - на відстані 200 м за течію від автомобільного мосту с. Підгорівка до автомобільного мосту с. Новоселівка, по обох берегах (Старобільський р-н);
в межах смт. Новоайдар - на ділянці від старого до нового автомобільних мостів, по обох берегах;
на ділянці від с. Шульгинка до мосту с. Співаківка, по обох берегах (Новоайдарський р-н).

р. Деркул:
на ділянці від нижнього за течією автомобільного мосту смт. Біловодськ до автомобільного мосту траси «Луганськ - Біловодськ» у с. Городище, по обох берегах (Біловодський р-н).

р. Красна:
на ділянці в межах м. Сватове, по обох берегах;
на ділянках в адміністративних межах населених пунктів КреМ1нського р-ну.

Водосховища та ставки

Біловодський район:
- Біловодське водосховище - з греблі.

Білокуракинський район:
- Наливне водосховище - з греблі від насосної станції 500 м у напрямку с. Павлівка.

Марківський район:
- Кризьке водосховище в з греблі та 200 м від неї по лівому берегу.

Новопсковський район:
- Булавинівське водосховище - з греблі та 700 м від неї по лівому берегу;
- ставок с.Піски - з греблі та 300 м від неї по лівому берегу;
- Кам`янське водосховище - з греблі.

Сватівський район:
- Чепигівське водосховище - з греблі та 300 м від неї по обох сторонах;
- ставок с. Коломийчиха - з греблі та 100 м від неї по обох сторонах;
- ставок с. Надія - з греблі та 100 м від неї по обох сторонах;
- Сватівське водосховище - з греблі;
- Райгородське водбсховище - з греблі та 200 м від неї по обох сторонах;
- Оборотнівське водосховище - з греблі та 200 м від неї по обох сторонах;
- Софіївське водосховище - з греблі та 200 м від неї по обох сторонах.

Старобільський район:
- ставок На 3 с. Половинкине - з греблі та 300 м від неї по правому берегу;
- ставок Садківської с/р - з греблі та 500 м від неї по обох сторонах.

Троїцький район:
- Демино-Олександрівське водосховище _ з греблі;
- Бабичевське водосховище -2 - з греблі;
- Тимонівське водосховище - з греблі та 500 м від неї по двом сторонам.

Забороняється протягом всього року вилов наступних видів риб, які занесені до Червоної книги України: Мінога українська, Карась золотий, Шемая азовська, Ялець Данилевського, Вирезуб причорноморський, Минь річковий, Стерлядь прісноводна, Осетер російський, Білуга звичайна, Підуст волзький, Бистрянка російська, Иорж носар 1 рідких видів: Рибець звичайний.