Полтавская область: весенний нерестовый запрет 2021

Весенний нерестовый запрет приведён только для ознакомления с датами и правилами рыбалки в нерестовый период прошлого года.

Узнайте прогноз клёва в Полтавской области.


НАКАЗУЮ:

1. Встановити терміни заборони на лов (добування) риби у весняно м- літній період природного відтворення (нересту) у 2021 році на підконтрольних управлінню водних об'єктах Полтавської області у такі строки:

  • Кам'янське і Кременчуцьке водосховище - з 1 квітня по 9 червня;
  • в придаткових системах річок - з 1 квітня по 30 червня;
  • у всіх інших рибогосподарських водних об'єктах в межах підконтрольної території - з 1 квітня по 20 травня.

2. Заборонити в період нересту риби проведення будівельних, днопоглиблювальних, вибухових, сейсмологічних робіт, видобуток гравію та піщано-ракушкової суміші, прокладання кабелів, трубопроводів та інших комунікацій, а також будь-яких робіт на водних об'єктах та їх прибережних захисних смугах в межах підконтрольної Полтавському рибоохоронному патрулю території.

3. Оголосити нерестовищами ділянки в додатку до наказу.

4. На період нересту риби в місцях, які оголошеНі нерестовищами, заборонити пересування всіх плавучих засобів (за винятком установлених судових ходів, транзитного проходу виконання робіт по встановленню бакенів і у випадках надзвичайної потреби (шторм. туман, аварія і т.п.), крім суден спеціально уповноважених органів, які здійснюють охорону водних біоресурсів.

5. Дозволити любительський лов риби на період весняно-літньої заборони на лов (добування) водних біоресурсів в межах підконтрольних території на Кам'янському, Кременчуцькому водосховищах і малих річках однією поплавковою або донною вудкою з одним гачком і спінінгом з блешнею з берега в межах населених пунктів за винятком місць нерестовищ, вказаних в додатку до цього наказу.

Додаток

Перелік нерестовищ на Кам`янському і Кременчуцькому водосховищах і річках на яких любительський лов риби в період нересту забороненний

1. Властвська затока (лівий берег) - від початку садівничого товариства "Будівник", включаючи Самусіївські плавні до затоки Кагамлик. Від корінного берега до форватера (600га).

2. Білецківські плавні (правий берег) - від дитячого табору "Чайка" вниз по течії до причалу бувшого рибгоспу "Верхньодніпровець". Від корінного берегу до островтв "Зелений", "Динька", "Попівка" - (1400 га).

3. Внутрішні затоки о. Шаломай.

4. Івківські плавні (лівий берет) - від входу в річище Контарево до виходу з річища в р. Псьол - (300га).

5. Від гирла річки Псьол на Південну закінченість о. Вовчок вверх до мосту - (100 га).

6. Кам'яно-Потоцькі плавні (правий берег) - від човнової станції КВСЗ-1 до риб бригади №2 рибгосну "Вітеко" (на теперішній час база відпочинку "Маяк" - (400га).

7. Від вантажного річкового порту Комсомольськ (лівий берег) до Тахтаївського кар'єру, включаючи Саловські, Келебердянські, Григоро-Бригадировські, Солошинські плавні - від корінного берегу до форватера - (4000 га).

8. Чикалівські, Успенські плавні (правий берег) - від Чикалівськото кар'єру до Дереївського кар'єру. Від корінного берегу до форватера - (400 га).

9. Гирло р. Ворскла (лівий берег) - від рибгоспу "Ворсклянське" до мосту біля с. Лучки - (1700 та).

10. Ворсклянська заплава - плавні від с. Вільховатка до турбази "Жемчужина" (с. Радянське] вглиб водоймища до форватера, включаючи острова Вишняки, Орлянський - (6000 га).

11. Від водозабору Редутського шебеневого заводу, вздовж півострова Крячківський з внутрішніми затоками включно з затокою Барбара до пляжу м. Горішні Плавні, загальною площею (130 га).

На Кременчуцькому водосховищі

1.Сулинська затока загальною площею 31.16 тис. га.

Примітка: в малих річках нерестовишами є всі в межень заплавні водойми річок Псьол, Ворскла в межах Полтавської області, р. Сула на підконтрольній території Полтавського рибоохоронного патруля.